- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
Det er en generel antenne til UHF RFID-anvendelser med høj forstærkning og lav VSWR.
Den kompakte og æstetiske antenne er velegnet til alle typer krævende miljøer takket være dens dobbelte vandtætte konstruktion med pakning og silikone samt forstærkningsribber i skalens materiale.
Er velegnet til UHF RFID-anvendelser såsom indgangsvagt, lagerstyring, logistik og varestyring i detailhandlen.



Dimension

VSWR

Forstærkning

Udsendelsesmønster

Indgangsport – 1 spredelsesparametre

Specifikationer
Elektriske specifikationer
| Model | RFA915-9DV70 |
| Frekvensområde (mhz) | 902-928 MHz |
| Forstærkning | >9 dBic |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| 3 dB strålebredde, H-plan | 70° |
| 3 dB strålebredde, E-plan | 70° |
| Polarisation | Dobbelt lineær polarisation |
| Relativ luftfugtighed | 5%~95% |
| Impedans | 50Ω |
Mekaniske specifikationer
| Stikforbindelse | N-50KFD (Type N kvindelig) (to indgangsporte) |
| Antennes dimension | 258 × 258 × 56 mm |
| Vægt | 0,91 kg (uden beslag) |
| Materiale | Konstruktionsplast ASA, aluminium |
| Vandtæthedsklasse | IP67 |
| Stiretemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Farve | Ivory-hvid |