- Yleiskatsaus
- Tekniset tiedot
- Suositellut tuotteet
Yleiskatsaus
Kyseessä on yleiskäyttöinen antenni UHF RFID -sovelluksiin, jolla on korkea vahvistus ja alhainen VSWR.
Tiukkaan ja taipuisaan muotoiluun suunniteltu antenni soveltuu kaikkiin vaativiin ympäristöihin sen kaksinkertaisen vesitiukkuuden (tiiviste ja silikoni) ja kotelon vahvistetun ripustusreunallisen rakenteen ansiosta.
Sopii UHF RFID -sovelluksiin, kuten sisäänpääsyn valvontaan, varastohallintaan, logistiikkaan ja vähittäiskaupan tuotteiden hallintaan.



Mitato

VSWR

Voitto

Säteilymalli

Syöttöliitäntä–1 hajontaparametrit

Tekniset tiedot
Sähköiset eritelmät
| Malli | RFA915-9V70 |
| Toiminta-alue (MHz) | 902-928MHz |
| Voitto | >9 dBic |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| 3 dB:n sädesäde, H-taso | 70° |
| 3 dB:n säteilykulma, E-taso | 70° |
| Polarisoituminen | Lineaarinen polarisaatio |
| Suhteellinen kosteus | 5%~95% |
| Impedanssi | 50Ω |
Mekaniset eritelmät
| Liitin | N-50KFD (tyyppi N, naispuolinen) (yksi syöttöportti) |
| Antennan mitat | 258 × 258 × 56 mm |
| Paino | 0,91 kg (ilman kiinnikettä) |
| Materiaali | Tekniikkamuovi ASA, alumiini |
| Vesivaraustaso | IP67 |
| Käyttölämpötila | -40 °C ~ +85 °C |
| Toimintatemperatuuri | -40 °C ~ +85 °C |
| Väri | Ivory-valkoinen |