- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
Funktioner og egenskaber for produktet
Antennen T30201 er en UHF-bånd nær-feltantenne, der er velegnet til RFID-industrien. Denne antenne er udformet som en PCB-antenne og har stærk feltstyrke og lav tab. Den er specielt optimeret til selvbetjeningsmaskiner til udlån og aflevering samt kassaterminaler og har en lav stående bølgeforhold (VSWR) og bred båndbredde. På grund af anvendelsen af PCB-teknologi er antennen betydeligt tyndere end konventionelle antenner. Den har en elegant udformning og er nem at installere. Den kan bruges i kombination med forskellige læsere.
Primære anvendelsesområder og anvendelsesomfang
Antennen T30201 kan let anvendes i lagerlogistik, logistik, aktiverhåndtering og andre scenarier og kan tilpasses efter kundens krav.
Dimensioner og specifikationer

Feltstyrke og stående Bobbi

Specifikationer
| Ydelsesindikatorer | |
| Arbejdsfrekvens | 860 MHz–960 MHz |
| Forstærkning | -10 dBi |
| Stationeret i Bobi | ≤2 |
| Fugtighed | 5%~95% |
| Indgangsimpedans | 50Ω |
| Polarisation | Nær felt |
| Ledetype | SMA |
| Mekaniske indikatorer | |
| Materiale | kobber, FR4 |
| Vægt | 0.206kg |
| Størrelse | 300 mm × 200 mm × 10 mm |
| Farve | grøn |
| Beskyttelsesgrad | IPX4 |
| Arbejdstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Lagrings temperatur | -40℃~+85℃ |