- Prezentare generală
- Specificații
- Produse recomandate
Prezentare generală
Funcții și caracteristici ale produsului
Antena T30201 este o antenă de câmp apropiat pentru banda UHF, potrivită pentru industria RFID. Această antenă utilizează o concepție PCB și se remarcă prin intensitatea ridicată a câmpului și pierderile reduse. A fost optimizată special pentru mașinile de împrumut și returnare automată, precum și pentru casele de marcat, având un coeficient de undă staționară scăzut și o lățime de bandă mare. Datorită utilizării tehnologiei PCB, antena este mult mai subțire decât antenele convenționale. Are un aspect elegant și este ușor de instalat. Poate fi utilizată împreună cu diverși cititori.
Utilizări principale și domeniu de aplicare
Antena T30201 poate fi aplicată ușor în domeniile depozitării, logisticii, gestionării activelor și în alte scenarii, putând fi personalizată conform cerințelor clienților.
Dimensiuni și specificații

Intensitatea câmpului și coeficientul de reflexie (VSWR)

Specificații
| Indicații performanță | |
| Frecvență de lucru | 860 MHz–960 MHz |
| Câștig | -10 dBi |
| Staționat la Bobi | ≤2 |
| Umiditate | 5%~95% |
| Impedanță de intrare | 50Ω |
| Polarizare | Câmp apropiat |
| Tip de legătură | SMA |
| Indicatori mecanici | |
| Material | cupru, FR4 |
| Greutate | 0.206kg |
| Dimensiune | 300 mm × 200 mm × 10 mm |
| Culoare | verde |
| Grad de protecție | IPX4 |
| Temperatură de funcționare | -40 ℃ ~ +85 ℃ |
| Temperatura de stocare | -40 ℃ ~ +85 ℃ |