- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
RFA915-8H er en universel antenne til RFID-terminalapplikationer i UHF-båndet og har egenskaber som retningsspecifik stråling, smal stråle, høj forstærkning og miniatyrisering. På grund af dens lille størrelse er den velegnet til brug i forskellige adgangskontrol-, køretøjsstyrings- og andre sammenhænge.
Dimension

VSWR

Forstærkning

Specifikationer
Elektriske specifikationer
| Model | RFA915-8H |
| Frekvensområde (mhz) | 902-928 MHz |
| Forstærkning | >8 dBi |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| Polarisation | Cirkulær |
| Aksiel forhold | <3 dB |
| Relativ luftfugtighed | 5%~95% |
| Impedans | 50 Ω |
Mekaniske specifikationer
| Stikforbindelse | SMA-50KFD |
| Antennes dimension | 130 × 335 × 17,55 mm |
| Vægt | 30 g |
| Materiale | RF-4, rustfrit stål |
| Stiretemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Farve | Hvid |