- Prezentare generală
- Specificații
- Produse recomandate
Prezentare generală
RFA915-8H este o antenă universală pentru aplicații terminale RFID în bandă UHF, caracterizată prin directivitate, fascicul îngust, câștig ridicat și miniaturizare. Datorită dimensiunilor sale reduse, este potrivită pentru utilizare în diverse aplicații de control al accesului, gestionare a vehiculelor și alte situații.
Dimensiune

VSWR

Câștig

Specificații
Specificații electrice
| Model | RFA915-8H |
| Intervalul de frecvență ((MHz) | 902-928MHz |
| Câștig | >8 dBi |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| Polarizare | Circulară |
| Raport Axial | <3 dB |
| Umiditatea relativă | 5%~95% |
| Impedanță | 50 Ω |
Specificații mecanice
| Conector | SMA-50KFD |
| Dimensiunea antenei | 130×335×17,55 mm |
| Greutate | 30 g |
| Material | RF-4, oțel inoxidabil |
| Temperatură de stocare | -40 ℃ ~ +85 ℃ |
| Temperatură de funcționare | -40 ℃ ~ +85 ℃ |
| Culoare | Alb |