- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
RFA915-8H-öppen är en inbyggd antenn för RFID-terminalapplikationer i UHF-bandet och kännetecknas av riktad strålning, smal stråle, hög förstärkning och miniatyrisering. På grund av sin lilla storlek är den lämplig för användning vid olika tillfällen, såsom åtkomstkontroll, fordonshantering och andra sammanhang.
Dimension

VSWR

Gain

Specifikationer
Elektriska specifikationer
| Modell | RFA915-8H |
| Frekvensområde (mhz) | 902-928 MHz |
| Gain | >8 dBi |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| Polarisation | Cirkulär |
| Axialförhållande | <3 dB |
| Relativ luftfuktighet | 5%~95% |
| Impedans | 50 Ω |
Mekaniska specifikationer
| Anslutningsdel | SMA-50KFD |
| Antennstorlek | 130×335×12,5 mm |
| Vikt | 30 g |
| Material | RF-4, rostfritt stål |
| Drifttemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |
| RF-kabel | Anpassning |