- Översikt
- Specifikationer
- Dimension
- Rekommenderade produkter
Översikt
RFA915-8H är en universell antenn för RFID-terminalapplikationer i UHF-bandet, med egenskaper som riktad strålning, smal stråle, hög förstärkning och miniatyrisering. På grund av sin lilla storlek är den lämplig för användning i olika tillämpningar såsom åtkomstkontroll, fordonshantering och andra sammanhang.
Specifikationer
| Elektriska specifikationer | |
| Modell | RFA915-8H |
| Frekvensområde (mhz) | 902-928 MHz |
| Gain | >8 dBi |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| Polarisation | Cirkulär |
| Axialförhållande | <3 dB |
| Relativ luftfuktighet | 5%~95% |
| Impedans | 50 Ω |
| Mekaniska specifikationer | |
| Anslutningsdel | SMA-50KFD utvändigt |
| Antennstorlek | 130×335×17,55 mm |
| Vikt | 30 g |
| Material | RF-4, rostfritt stål |
| Drifttemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Färg | Vit |
Dimension

SIDOVY

Framåtvänd vydiagram

VSWR


Gain