- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
RFA915-9R40-1A är lämplig för användningsområden såsom RFID-logistikspårning, lageranvändning, åtkomstkontrollsystem och parkeringsplatsförvaltning.
Specifikationer
| Elektriska indikatorer | |
| Frekvensområde | 902-928 MHz |
| Gain | 9 dB |
| Flikbredd | Hor: 70° Ver: 70° |
| Polariseringsläge | Cirkulär polarisation |
| Spänningsstående vågförhållande | 1,4 eller lägre |
| För-och-efter-förhållande | 20 eller mer |
| Impedans | 50 Ω |
| Maximal ingångs effekt | 50W |
| Blixtskydd | DC-jordning |
| Fogtyp | N-flänsar |
| Mekaniska indikatorer | |
| Antennstorlek | 260 × 260 × 40 mm |
| Antennens nettovikit | 1.1KG |
| Förpackningsstorlek | 29*29*8 cm |
| Bruttovikt för antenn | 1.68kg |
| Material för antennhölje | ABS |
| Färg på antennhölje | vit |
| Diameter för handtaget | φ30–50 mm |
| Maximal vindmotståndsstyrka | 60 m/s |
| Arbets temperatur | -40-70℃ |