- Oversigt
- Specifikationer
- Monteringsdiagram
- Anbefalede Produkter
Oversigt
RFA915-4530 er en nærfeltsantenne, der er velegnet til indbyggede installationsmiljøer. Denne antenne har ingen antennebeskyttelse og er stor i størrelse, hvilket gør den særligt velegnet til scenarier som kassabord og arbejdsborde, hvor antennerne skal skjules. Denne antenne er en nyudviklet antennekonstruktion, der er udviklet uafhængigt, og som reducerer den gensidige interferens mellem antenner. Den har stabil ydelse, kort læseafstand, få fejl- eller manglende læsninger, høj pris-ydelsesforhold og lang levetid. Den anvendes til kasseapparater/inventaroptagelse i store shoppingcentre, inventaroptagelse og organisering af smykker/værdifulde genstande, værktøjsinventar og -organisering, patruljering, registrering ved indgang m.v.
Typiske anvendelser: Smykker/værdifulde genstande – inventaroptagelse ved disken, smart butik – kasseapparat/inventaroptagelse, registrering ved arrangementer m.v. Andre muligheder: Personlig tilpasning af antennebeskyttelser og monteringsmetoder.
Diagram

Specifikationer
Elektriske specifikationer
| Model | RFA915-4530 |
| Frekvensområde (mhz) | 860-960 MHz |
| Forstærkning | -15 dBi |
| Polarisation | Cirkulær |
Mekaniske specifikationer
| Antennes dimension | 450 × 300 × 10 mm |
| Vægt | 320 g (±15 g) |
| Materiale | ABS+PP |
| Beskyttelsesgrad | IP65 |
Monteringsdiagram


