- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
Funktioner och egenskaper för produkten
Antennen T80202 är en UHF-band långväxtantenn som är lämplig för RFID-branschen. Denna antenn använder PCB-design och har hög förstärkning samt låg förlust. Den har särskilt optimerats för åtkomstkontroll och smarta skåp, med låg stående våg och bred bandbredd. På grund av användningen av PCB-teknik är antennen betydligt tunnare än konventionella antenner. Den har en elegant utformning och är lätt att installera. Den kan användas tillsammans med olika läsare.
Antennen T80202 är utrustad med sex skruvhål och kan fästas på objekt med skruvar.
Huvudsakliga användningsområden och tillämpningsområde
Antennen T80202 kan enkelt användas i olika scenarier såsom lagerhållning, logistik, tillgångshantering, åtkomstkontroll och smarta skåp.
Anpassning kan göras enligt kundens krav.
Dimensioner och specifikationer

Fältstyrka och stående Bobbi

Lobdiagram för E-planet och H-planet

Specifikationer
| Prestandaindikatorer | |
| Arbetsfrekvens | 860 MHz–960 MHz |
| Gain | 12DBi |
| Stationerad i Bobi | ≤1.3 |
| Fuktighet | 5%~95% |
| Inmatningsimpedans | 50Ω |
| Polarisation | Cirkulär polarisation |
| Fogtyp | SMA |
| HPBW för H-sidan | 75° |
| HPBW för E-sidan | 30° |
| Mekaniska indikatorer | |
| Material | koppar, FR4 |
| Vikt | 0.79kg |
| Storlek | 800 mm × 200 mm × 19 mm |
| Färg | grön |
| Skyddsklass | IPX4 |
| Arbets temperatur | -40℃~+85℃ |
| Lagringstemperatur | -40℃~+85℃ |