- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
Det är en allmän antenn för UHF RFID-applikationer med hög förstärkning och låg VSWR.
Den kompakta och estetiskt genomtänkta antennen är lämplig för alla typer av krävande miljöer tack vare dess dubbla vattentäta konstruktion med packning och silikon samt förstärkningsribbor i höljet.
Lämplig för UHF RFID-applikationer, såsom ingångskontroll, lagerhantering, logistik och varuhantering inom detaljhandeln.



Dimension

VSWR

Gain

Specifikationer
Elektriska specifikationer
| Modell | RFA915-6R70 |
| Frekvensområde (mhz) | 860-960mhz |
| Gain | >6 dBic |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| 3 dB strålbredd, H-plan | 70° |
| 3 dB strålbredd, E-plan | 70° |
| Polarisation | Cirkulär |
| Relativ luftfuktighet | 5%~95% |
| Impedans | 50Ω |
Mekaniska specifikationer
| Anslutningsdel | SMA-50KFD |
| Antennstorlek | 128×128×20 mm |
| Vikt | 0,3 kg (utan hållare) |
| Material | Tekniskt plastmaterial ASA, aluminium |
| Vattensäkerhetsnivå | IP65 |
| Drifttemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Färg | elfenbensvitt |