- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
Funktioner og egenskaber for produktet
T30301-dobbeltlaget antenne er en UHF-bånd nær-felt-antenne, der er velegnet til RFID-industrien. Denne antenne er designet som en PCB-antenne og har stærk feltstyrke og lav tabstal. Den er specielt optimeret til selvbetjeningsmaskiner til udlån og indlevering samt kassasystemer, med lav stående bølge og bred båndbredde. På grund af anvendelsen af PCB-teknologi er antennen betydeligt tyndere end konventionelle antenner. Den har en elegant udformning og er nem at installere. Den kan bruges i kombination med forskellige læsere.
Primære anvendelsesområder og anvendelsesomfang
T30301-antennen kan let anvendes i lager-, logistik- og aktiverstyringsscenarier og kan tilpasses efter kundens krav.
Dimensioner og specifikationer

Feltstyrke og stående Bobbi

Specifikationer
| Ydelsesindikatorer | |
| Arbejdsfrekvens | 860 MHz–960 MHz |
| Forstærkning | -10 dBi |
| Stationeret i Bobi | ≤2 |
| Fugtighed | 5%~95% |
| Indgangsimpedans | 50Ω |
| Polarisation | Nær felt |
| Ledetype | SMA |
| Mekaniske indikatorer | |
| Materiale | kobber, FR4 |
| Vægt | 0.206kg |
| Størrelse | 300 mm × 300 mm × 10 mm |
| Farve | grøn |
| Beskyttelsesgrad | IPX4 |
| Arbejdstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Lagrings temperatur | -40℃~+85℃ |