- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
Funktioner och egenskaper för produkten
T30301-dubbellagade antennen är en UHF-band närfältsantenn som är lämplig för RFID-branschen. Denna antenn använder PCB-design och har stark fältstyrka och låg förlust. Den har särskilt optimerats för självbetjäningsmaskiner för utlåning och återlämning samt kassasystem, med låg stående våg och bred bandbredd. På grund av användningen av PCB-teknik är antennen betydligt tunnare än konventionella antenner. Den har en elegant utformning och är lätt att installera. Den kan användas tillsammans med olika läsare.
Huvudsakliga användningsområden och tillämpningsområde
T30301-antennen kan enkelt användas i lagerhantering, logistik, tillgångsförvaltning och andra scenarier, och kan anpassas efter kundens krav.
Dimensioner och specifikationer

Fältstyrka och stående Bobbi

Specifikationer
| Prestandaindikatorer | |
| Arbetsfrekvens | 860 MHz–960 MHz |
| Gain | -10 dBi |
| Stationerad i Bobi | ≤2 |
| Fuktighet | 5%~95% |
| Inmatningsimpedans | 50Ω |
| Polarisation | Närfält |
| Fogtyp | SMA |
| Mekaniska indikatorer | |
| Material | koppar, FR4 |
| Vikt | 0.206kg |
| Storlek | 300 mm × 300 mm × 10 mm |
| Färg | grön |
| Skyddsklass | IPX4 |
| Arbets temperatur | -40℃~+85℃ |
| Lagringstemperatur | -40℃~+85℃ |