12 dBi:n erittäin korkeataajuinen ympyräpolarisoitu vesitiivis ja salamansuojattu RFID-ulkoantenni
- Yleiskatsaus
- Tekniset tiedot
- Asennuskaavio
- Suositellut tuotteet
Yleiskatsaus
RFA915-12R40-C1 on korkean vahvistuksen ja leveän 40°:n sädeleveyden oikeakätisesti ympyräpolarisoitu laattasantenni, jota käytetään RFID-järjestelmissä.
● Laaja 40°:n vaakasuuntainen sädeleveys
● RoHS-yhdenmukainen
● IP65-vesitiukkuusluokka
Tekniset tiedot
Sähkö
| Malli | RFA-915-12R40 |
| Taajuusalue | 902-928MHz |
| Voitto | 12DBi |
| VSWR | ≤1.5 |
| 3 dB:n sädesäde, H-taso | 40° |
| 3 dB:n säteilykulma, E-taso | 40° |
| Polarisoituminen | Oikean puolen ympyrä |
| Akselisuhteellinen suhde | <2 |
| Eteenpäin–taaksepäin -suhde | ≥20 dB |
| Maksimi syöttövoima | 100 Wattia |
| Impedanssi | 50 Ω |
| Salamansuojaus | DC-maadoitettu |
Mekaaninen
| Liitin | N-K |
| Antennan mitat | 450 × 450 × 40 mm |
| Paino | 2,5 kg / 3,0 kg |
| Radomimateriaali | UV-ABS |
| Kiinnitystukipylvään halkaisija | Ø40–Ø60 mm |
| Toimintatemperatuuri | −40 °C – +65 °C |
| Nimelliskiirtymä | 216 km/h |
Asennuskaavio


