antenă externă RFID ultraînaltă frecvență (UHF), circular polarizată, rezistentă la apă și la descărcări electrice
- Prezentare generală
- Specificații
- Diagramă de montare
- Produse recomandate
Prezentare generală
RFA915-12R40-C1 este o antenă planară cu polarizare circulară dreaptă, cu câștig ridicat și lățime de fascicul orizontală largă de 40°, utilizată în aplicații RFID.
● Lățime de fascicul orizontală largă de 40°
● Conform normei RoHS
● Grad de protecție IP65 împotriva apei
Specificații
Electric
| Model | RFA-915-12R40 |
| Gama de frecvente | 902-928MHz |
| Câștig | 12DBi |
| VSWR | ≤1.5 |
| lățime de bandă la -3 dB, plan orizontal (H-Plane) | 40° |
| lățime de bandă la -3 dB, plan vertical (E-Plane) | 40° |
| Polarizare | Circular drept |
| Raport Axial | <2 |
| Raportul din față spre spate | ≥20 dB |
| Putere maximă de intrare | 100 Watti |
| Impedanță | 50 Ω |
| Protecție împotriva fulgerului | Conexiune la masă CC |
Mecanic
| Conector | N-K |
| Dimensiunea antenei | 450 × 450 × 40 mm |
| Greutate | 2,5 kg / 3,0 kg |
| Material radomic | UV ABS |
| Diametrul mânerului de montare | Ø40–Ø60 mm |
| Temperatură de funcționare | −40° C până la +65° C |
| Viteza nominală a vântului | 216 km/h |
Diagramă de montare


