- Yleiskatsaus
- Tekniset tiedot
- Suositellut tuotteet
Yleiskatsaus
Tuotteen yleiskatsaus
Advantenna-p33 on kompakti UHF RFID -antenni, jolla on ympyrämäinen polarisaatio ja kynänmuotoinen säteilykuva (40°/40°).
Tämä säteilykuva tekee tästä antennista ideaalin monien RFID-sovellusten, kuten katosta kiinnitettävien reaaliaikaisten varastointijärjestelmien, taikapeilien ja sovitushuoneiden, käyttöön.
Advantenna-p33 -antennisarja voidaan asentaa katosta riippuen, jotta merkityt tuotteet voidaan tunnistaa ja paikantaa reaaliajassa tietyssä tilassa.
Vähittäiskaupan liikkeissä Advantenna-p33 voidaan asentaa kattoon jokaisen sovituskabinen yläpuolelle. Tässä asennossa ja korkean suuntakulman ansiosta RFID-järjestelmä havaitsee RFID-tunnisteet, jotka sijaitsevat vastaavassa sovituskabinessa, samalla kun naapurikabiinien tai läheisillä alueilla olevien tuotteiden havaitseminen minimoidaan.
Yhteyden vaihtoehdot

Liitoslaippa suora

Liitoslaippa suorakulmainen
Hyödyt:
• Kapea säde kahdessa suunnassa
• Korkea vahvistus
• Erittäin ohut muotokerros
Käyttötarkoituksia:
• Katon alla toimivat reaaliaikaiset varastointijärjestelmät
• Sovituskabinett
• Taikapeilit
• Ovet ja käytävät
Säteilymalli

Mekaniset eritelmät



Tekniset tiedot
| Käyttötaajuus EU-versio | 865–868 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Käyttötaajuus Yhdysvalloissa | 902–928 MHz (FCC osa 15) |
| Toimintatunnistusetäisyys | Enintään 6 metriä |
| Säteilymalli | Kynäkeila |
| Suunnikulma | 40° / 40° |
| Voitto | 10,4 dBi (EU-versio), 9,6 dBi (Yhdysvalloissa) |
| Sivukärkien taso | < -15 dB |
| Polarisoituminen | Ympyrä |
| Syöttötulostus | 50 Ω |
| Liitin | naisellinen SMA- tai MCX-liitos tai liitoslaatta tai oikeakulmainen liitoslaatta |
| Lämpötila-alue | -20 °C – +130 °C |
| Koko ilman liitintä | 417 mm × 417 mm × 3,3 mm (16,4 tuumaa × 16,4 tuumaa × 0,13 tuumaa) |
| Koko liitoslaattaliittimellä | 417 mm × 417 mm × 15 mm (16,4 tuumaa × 16,4 tuumaa × 0,6 tuumaa) |
| Antennan paino | 1050 g |