12 dBi ultra högfrekvent cirkulärt polariserad vattentät och åskskyddad RFID extern antenn
- Översikt
- Specifikationer
- Monteringsdiagram
- Rekommenderade produkter
Översikt
RFA915-12R40-C1 är en panelantenn med hög förstärkning och bred horisontell strålbredd på 40° med högercirkulär polarisation, avsedd för RFID.
● Bred horisontell strålbredd på 40°
● I enlighet med RoHS
● IP65-vattentät klass
Specifikationer
Elektrisk
| Modell | RFA-915-12R40 |
| Frekvensområde | 902-928 MHz |
| Gain | 12DBi |
| VSWR | ≤1.5 |
| 3 dB strålbredde, H-plan | 40° |
| 3 dB strålbredd, E-plan | 40° |
| Polarisation | Rätt cirkulär |
| Axialförhållande | <2 |
| Förhållande mellan fram och bak | ≥20 dB |
| Maximal ingångs effekt | 100 watt |
| Impedans | 50 Ω |
| Blixtskydd | DC-jordad |
Mekanisk
| Anslutningsdel | N-K |
| Antennstorlek | 450 × 450 × 40 mm |
| Vikt | 2,5 kg / 3,0 kg |
| Radommaterial | UV ABS |
| Diameter på monteringsmast | ø40–Ø60 mm |
| Driftstemperatur | −40 °C till +65 °C |
| Vinden ska vara i en hög temperatur. | 216 km/h |
Monteringsdiagram


