- Prezentare generală
- Specificații
- Produse recomandate
Prezentare generală
Prezentare produs
Advantenna-p33 este o antenă compactă UHF RFID cu polarizare circulară și un model de radiație caracterizat de o formă de fascicul subțire (40°/40°).
Acest model de radiație face ca această antenă să fie ideală pentru numeroase aplicații RFID, cum ar fi sistemele de inventariere în timp real de sus, oglinzile magice și cabinele de încercare.
Un set de antene Advantenna-p33 poate fi instalat suspendat de tavan pentru a identifica și localiza în timp real articolele etichetate într-un spațiu dat.
În magazinele cu amănuntul, Advantenna-p33 poate fi instalată în tavan, deasupra fiecărei cabine de probă. În această poziție și datorită directivității sale ridicate, sistemul RFID detectează etichetele RFID aflate în cabina de probă corespunzătoare, minimizând în același timp detectarea articolelor aflate în cabinele de probă vecine sau în zonele din apropiere.
Opțiuni de conectoare

Flanșă dreaptă

Flanșă unghi drept
Beneficii:
• Fascicul îngust în două direcții
• Câștig ridicat
• Factor de formă foarte subțire
Aplicații:
• Sisteme de inventariere în timp real de sus
• Cabine de probă
• Oglinzi magice
• Uși și coridoare
Diagramă de radiație

Specificații mecanice



Specificații
| Frecvență de funcționare – versiune UE | 865 – 868 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Frecvență de funcționare – versiune SUA | 902 – 928 MHz (FCC part 15) |
| Distanță de detectare în funcționare | Până la 6 metri |
| Diagramă de radiație | Fascicul subțire |
| Lățime de rază | 40° / 40° |
| Câștig | 10,4 dBi (versiune UE), 9,6 dBi (versiune SUA) |
| Nivelul lobului lateral | < −15 dB |
| Polarizare | Circulară |
| Impedanță de intrare | 50 Ω |
| Conector | SMA feminin sau MCX cu flanșă sau flanșă în unghi drept |
| Interval de temperatură | −20 °C până la +130 °C |
| Dimensiune fără conector | 417 mm × 417 mm × 3,3 mm / 16,4 inch × 16,4 inch × 0,13 inch |
| Dimensiune cu conector flanșă | 417 mm × 417 mm × 15 mm / 16,4 inch × 16,4 inch × 0,6 inch |
| Greutatea antenei | 1050 g |