- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
RFA915-6H70A är en universell antenn lämplig för RFID-applikationer i UHF-bandet, med hög förstärkning och låg stående våg.
Den har ett vackert och kompakt utseende, använder en dubbel vattentät konstruktion med vattentät packning och silikon, och höljet är utformat med förstärkta ribbor, vilket gör den lämplig för användning i olika hårda miljöer. Den kan enkelt användas i UHF-bandets RFID-scenarier, såsom åtkomstkontroll, lagerhantering, logistik och butikshandling.



Dimension

VSWR

Gain

Specifikationer
Elektriska specifikationer
| Modell | RFA915-6H70A |
| Frekvensområde (mhz) | 840-960Mhz |
| Gain | > 6 dBic |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| 3 dB strålbredd, H-plan | 70° |
| 3 dB strålbredd, E-plan | 70° |
| Polarisation | Cirkulär |
| Relativ luftfuktighet | 5%~95% |
| Impedans | 50 Ω |
Mekaniska specifikationer
| Anslutningsdel | SMA-50KFD |
| Antennstorlek | 128 × 128 × 20 mm |
| Vikt | 0,3 kg (exklusive fästet) |
| Material | ASA-teknikplaster, aluminium |
| Vattensäkerhetsnivå | IP67 |
| Drifttemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |