- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
● Bred horisontell strålbredd på 90°
● Vattentät klass IP66
● I enlighet med RoHS
Specifikationer
Elektriska specifikationer
| Modell | RFA915-9R40-2 |
| Frekvensområde (mhz) | 902-928 MHz |
| Gain | 9 dBi |
| VSWR | ≤1.3 |
| 3 dB strålbredde, H-plan | 90° |
| 3 dB strålbredd, E-plan | 90° |
| Polarisation | Högercirkulär eller vänstercirkulär |
| Axialförhållande | <1.7 |
| Förhållande mellan fram och bak | ≥20 dB |
| Maximal ingångs effekt | 100 watt |
| Impedans | 50 Ω |
| Blixtskydd | DC-jordad |
Mekaniska specifikationer
| Anslutningsdel | N-kvinna eller anpassad |
| Fästelement | L-formad hållare eller X1- eller X2-hållare (tryckgjuten) |
| Antennstorlek | 260 × 260 × 33,5 mm |
| Vikt | 1,2 kg |
| Radommaterial | UV-skyddad ABS |
| Diameter på monteringsmast | Ø40–Ø60 mm |
| Driftstemperatur | −40 °C till +65 °C |
| Vinden ska vara i en hög temperatur. | 216 km/h |