- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
RFA915-9R40-1A er velegnet til anvendelsesscenarier såsom RFID-logistiksporing, lageranvendelser, adgangskontrolsystemer og parkeringspladsstyring.
Specifikationer
| Elektriske indikatorer | |
| Frekvensområde | 902-928 MHz |
| Forstærkning | 9 dB |
| Lukkeklappens bredde | Hor.: 70° Ver.: 70° |
| Polariseret tilstand | Cirkulær polarisation |
| Spændingsstående bølgeforhold | ≤1.4 |
| For-og-efter-forhold | ≥20 |
| Impedans | 50Ω |
| Maks. indgangs effekt | 50W |
| Blitzbeskyttelse | DC-jording |
| Ledetype | N-flanger |
| Mekaniske indikatorer | |
| Antennes størrelse | 260 × 260 × 40 mm |
| Nettovægt af antenne | 1.1kg |
| Emballagestørrelse | 29*29*8 cm |
| Bruttovægt af antennen | 1.68kg |
| Materiale til antennehylster | ABS |
| Farve på antennehylster | hvid |
| Håndtagets diameter | φ30-50 mm |
| Maksimal vindmodstandsstyrke | 60 m/s |
| Arbejdstemperatur | -40-70℃ |