- Přehled
- Specifikace
- Doporučené produkty
Přehled
AdvanTrack je systém založený na technologii RFID, který poskytuje reálný přehled o stavu zásob všech označených položek nacházejících se v daném prostoru. Příklady takových prostorů jsou maloobchodní prodejny, malé skladové prostory, nemocniční oddělení apod.
AdvanTrack také poskytuje přibližné umístění každé označené položky v reálném čase.
AdvanTrack obsahuje:
• Antény
• Multiplexory
• Čtečky
• RF kabely
• Řídicí kabely pro multiplexory
• Injektorové zařízení pro napájení přes Ethernet (PoE)
• Softwareové ovladače, včetně algoritmu pro určení polohy štítku
AdvanTrack se skládá z řady stropních antén rozmístěných přibližně ve vzdálenosti 1,5 m × 1,5 m.

Výhody:
• Trvalé inventarizace
• Snížení výpadků zásob
• Rychlé vyhledání produktů
• Detekce položek umístěných na nesprávném místě
• Snížení ztrát (krádeží a chyb v účetnictví)
Použití:
• Obchodní prodejny
• Nemocnice
• Sklady s nízkou stropní výškou
AdvanTrack zahrnuje také čtečky RFID a multiplexory RFID, které jsou připojeny k anténám.

Každá anténa pokrývá plochu o průměru přibližně 3 metry a detekuje štítky umístěné v její zóně průzkumu. Antény jsou obvykle aktivovány postupně, čímž se každých několik sekund získá identifikace a poloha každé označené položky.
Díky poskytování skladových zásob a polohy v reálném čase může systém AdvanTrack snižovat výskyty vyprodaných položek, odhalovat nesprávně umístěné položky a potlačovat krádeže. Navíc umožňuje rychlejší vyhledávání produktů, což může vést ke spokojenějším zákazníkům a produktivnějším zaměstnancům.
Antény mají kruhovou polarizaci a vyzařovací diagram ve tvaru tužkového paprsku (40°/40°).
Mechanické specifikace jednotlivých antén

Specifikace
| Provozní kmitočet – evropská verze | 865,6–867,6 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Provozní kmitočet – americká verze | 902–928 MHz (FCC část 15) |
| Výstupní RF výkon | Nastavitelné od 5 dBm do 31,5 dBm (1,4 W) s přesností ±0,5 dBm nad +15 dBm. Maximální výkon je možné snížit, aby byly splněny předpisy. |
| Dodržování standardů | EPCglobal Gen2 (ISO 18000-6C) |
| Pracovní vzdálenost detekce | Až 6 metrů. Doporučeno: až 4 metry |
| Rozlišení polohy | Typicky 2 m × 2 m |
| Radiací vzor | Pruhový paprsek |
| Úhlový rozsah | 40° / 40° |
| Úroveň vedlejších laloků | < –15 dB |
| Zisk antény | 9 dBi |
| Polarizace | Kruhové |
| Rozhraní pro data a řízení | RJ45 (10/100 Base-T Ethernet) |
| Konektory | MCX |
| Napájení | Napájení přes Ethernet |
| Rozsah teplot | −20 °C až +50 °C |
| Rozměry jedné antény | 420 mm x 420 mm x 15 mm |
| Hmotnost jedné antény | 900 g |