- ຄຳອະທິບາຍໂດຍຫຍໍ້
- ສະເພັດ
- ຜະລິດຕະພັນທີ່ແນະນຳ
ຄຳອະທິບາຍໂດຍຫຍໍ້
AdvanTrack ແມ່ນລະບົບທີ່ອີງໃສ່ເຕັກໂນໂລຢີ RFID ເຊິ່ງໃຫ້ຂໍ້ມູນສາງສິນຄ້າໃນເວລາຈິງສຳລັບສິນຄ້າທັງໝົດທີ່ຖືກຕິດຕັ້ງເຄື່ອງໝາຍຢູ່ໃນບ່ອນທີ່ກຳນົດ. ຕົວຢ່າງຂອງບ່ອນເຫຼົ່ານີ້ແມ່ນຮ້ານຄ້າ, ສາງຂະໜາດນ້ອຍ, ເຂດພາກສ່ວນຂອງໂຮງໝໍ ແລະອື່ນໆ
AdvanTrack ຍັງສະໜອງຕຳແໜ່ງປະມານການຂອງສິນຄ້າທີ່ຖືກຕິດຕັ້ງເຄື່ອງໝາຍແຕ່ລະຊິ້ນໃນເວລາຈິງ.
AdvanTrack ປະກອບດ້ວຍ:
• ແອນເຕັນນາ
• ມູນຕີເພີເຄີ
• ອ່ານເຄື່ອງໝາຍ (Reader)
• ເຄັບເລ RF
• ເຄັບເລຄວບຄຸມສຳລັບມູນຕີເພີເຄີ
• ອຸປະກອນສົ່ງພະລັງງານຜ່ານເຄືອຂ່າຍ (Power Over Ethernet injectors)
• ຊຸດແປ້ນສັ່ງທີ່ໃຊ້ງານ, ລວມທັງອັລກົຣິດທຶມການຄົ້ນຫາຕຳແໜ່ງຂອງປ້າຍ
AdvanTrack ປະກອບດ້ວຍຊຸດເຄື່ອງຮັບສັນຍານທີ່ຕິດຕັ້ງຢູ່ເທິງສຸດ ແລະຈັດຫ່າງກັນປະມານ 1.5 ແມັດຕະແລະ 1.5 ແມັດຕະ

ຂໍໍ່ຈິງ:
• ສິນຄ້າທີ່ຢູ່ໃນສະຕັອກຢ່າງຕໍ່ເນື່ອງ
• ລົດຖີ່ຫຼຸດລົງຂອງການໝົດສິນຄ້າ
• ການຄົ້ນຫາສິນຄ້າໄດ້ຢ່າງໄວວາ
• ການສັງເກດເຫັນສິນຄ້າທີ່ຖືກຈັດວາງຜິດທີ່
• ການຫຼຸດລົງຂອງການສູນເສຍສິນຄ້າ
ແອັບພລິເຄຊັນ:
• ຮ້ານຄ້າທີ່ຂາຍຍ່ອຍ
• ໂຮງໝໍ
• ສາງທີ່ມີຄວາມສູງຕ່ຳ
AdvanTrack ຍັງປະກອບດ້ວຍເຄື່ອງອ່ານ RDIF ແລະ ເຄື່ອງຄູນ RFID ທີ່ເຊື່ອມຕໍ່ກັບແອນເຕັນນາ.

ແອນເຕັນນາແຕ່ລະອັນຄຸມເຂົ້າໄປໃນເຂດທີ່ມີເສັ້ນຜ່າສູນກາງປະມານ 3 ແມັດ, ແລະ ສາມາດຈັບສັນຍານຈາກປ້າຍທີ່ຢູ່ພາຍໃຕ້ເຂດການສອບຖາມຂອງມັນ. ແອນເຕັນນາເຫຼົ່ານີ້ມັກຈະຖືກເປີດໃຊ້ງານຕາມລຳດັບ, ເພື່ອຮັບຮູ້ຕົວຕົນ ແລະ ຕຳແໜ່ງຂອງສິນຄ້າທີ່ຕິດປ້າຍແຕ່ລະຊິ້ນທຸກໆບໍ່ກີ່ຄືກັນຫຼາຍວິນາທີ.
ດ້ວຍການໃຫ້ຂໍ້ມູນສິນຄ້າ ແລະ ຕຳແໜ່ງທີ່ແທ້ຈິງໃນເວລາຈິງ, AdvanTrack ສາມາດຫຼຸດຜ່ອນການໝົດສິນຄ້າ, ສາມາດຈັບພົບສິນຄ້າທີ່ຖືກຈັດວາງຜິດທີ່, ແລະ ຫຼຸດຜ່ອນການຂີນຂີນ. ນອກຈາກນີ້, ມັນຍັງຊ່ວຍໃຫ້ຄົ້ນຫາຜະລິດຕັດໄດ້ໄວຂຶ້ນຫຼາຍ, ເຊິ່ງອາດຈະນຳໄປສູ່ລູກຄ້າທີ່ພໍໃຈຫຼາຍຂຶ້ນ ແລະ ພະນັກງານທີ່ມີປະສິດທິພາບຫຼາຍຂຶ້ນ.
ແອນເຕັນນາມີການຂັບເຄື່ອນແບບວົງກົມ (circular polarization) ແລະ ຮູບແບບການປ່ອຍລັງສີທີ່ມີລັກສະນະຄ້າຍຄືກັບແສງທີ່ມີຮູບແບບດັ່ງດ້າມດິນ (pencil beam shape) (40°/40°).
ລາຍລະອຽດດ້ານເຄື່ອງຈັກຂອງແອນເຕັນນາແຕ່ລະອັນ

ສະເພັດ
| ຄວາມຖີ່ໃນການເຮັດວຽກ ອັງກິດເວີຊັ່ນ | 865,6 – 867,6 MHz (ETSI EN 302 208) |
| ຄວາມຖີ່ໃນການເຮັດວຽກ ສະຫະລັດເວີຊັ່ນ | 902 – 928 MHz (FCC part 15) |
| ພະລັງງານອັອກ RF | ປັບໄດ້ຈາກ 5 dBm ເຖິງ 31.5 dBm (1.4W) ດ້ວຍຄວາມຖືກຕ້ອງ ±0.5 dBm ເທິງ +15 dBm ອຳນາດສູງສຸດອາດຈະຕ້ອງຫຼຸດລົງເພື່ອໃຫ້ເຂົ້າກັບຂອບເຂດທີ່ກຳນົດໂດຍກົດໝາຍ |
| ການປະສົມປະສານຕາມ มาດຕະຖານ | EPCglobal Gen2 (ISO 18000-6C) |
| ໄລຍະທາງການເຮັດວຽກຂອງການກວດພົບ | ສູງສຸດ 6 ແມັດເຕີ. ແນະນຳ: ສູງສຸດ 4 ແມັດເຕີ |
| ຄວາມຖືກຕ້ອງຂອງສະຖານທີ່ | ປົກກະຕິ 2 ແມັດເຕີ x 2 ແມັດເຕີ |
| ຮູບແບບການລົ້ນເຫຼືອ (Radiation pattern) | ດຳເນີນການແບບດິນສອກ |
| ຄວາມກວ້າງຂອງດຳເນີນ | 40° / 40° |
| ລະດັບຂອງລັງສີຂ້າງ | < -15 dB |
| ການເພີ່ມຂອງເຖິງ | 9 dBi |
| ການປ່ອນສະພາບ | ເປັນຮູບໜ້ວຍ |
| ອິນເຕີເຟດຂໍ້ມູນ ແລະ ການຄວບຄຸມ | RJ45 (ເຄືອຂ່າຍ Ethernet 10/100 Base-T) |
| ຜູ້ຮັບສິ້ນຄ້າ | MCX |
| ການສະຫນິດແພະຍົງ | ພະລັງງານຜ່ານ Ethernet |
| ຂະ🎉 Thai range | -20°C ຫາ +50°C |
| ມິຕິຂອງແອນເຕັນນາ່ ໜຶ່ງ ໂອງ | 420 ມມ x 420 ມມ x 15 ມມ |
| ນ້ຳໜັກຂອງແອນເຕັນນາ່ ໜຶ່ງ ໂອງ | 900 ກ |