- Genel Bakış
- Teknik Özellikler
- Önerilen Ürünler
Genel Bakış
AdvanTrack, belirli bir alanda bulunan tüm etiketli eşyaların envanterini gerçek zamanlı olarak sağlayan bir RFID tabanlı sistemdir. Bu tür alanlara örnek olarak perakende mağazaları, küçük depolar, hastane bölgeleri vb. verilebilir.
AdvanTrack ayrıca her bir etiketli eşyanın yaklaşık konumunu gerçek zamanlı olarak sağlar.
AdvanTrack şunları içerir:
• Antenler
• Çoklayıcılar
• Okuyucular
• RF kabloları
• Çoklayıcılar için kontrol kabloları
• Ethernet Üzerinden Güç (PoE) enjektörleri
• Etiket konumu algoritması da dahil olmak üzere yazılım sürücüleri
AdvanTrack, yaklaşık 1,5 m x 1,5 m aralıklarla yerleştirilmiş bir dizi tavan anteninden oluşur.

Faydalar:
• Sürekli envanter
• Stokta tükenme oranının azaltılması
• Ürünlerin hızlı bulunması
• Yanlış yerleştirilmiş ürünlerin tespiti
• Kayıp oranının azaltılması
Uygulama Alanları:
• Perakende mağazaları
• Hastaneler
• Düşük yükseklikte depolar
AdvanTrack ayrıca antenlere bağlı olan RFID okuyucuları ve RFID çoklayıcıları da içerir.

Her bir anten yaklaşık 3 metre çapında bir alanı kapsar ve sorgulama alanının altında bulunan etiketleri tespit eder. Antenler genellikle sıralı olarak aktive edilir; bu sayede her birkaç saniyede bir, etiketli her bir ürünün kimliği ve konumu belirlenir.
Gerçek zamanlı envanter ve konum bilgisi sağlayarak AdvanTrack, stokta tükenmeleri azaltabilir, yanlış yerleştirilmiş ürünleri tespit edebilir ve hırsızlığı önleyebilir. Ayrıca ürünlerin çok daha hızlı bulunmasını sağlar; bu da daha memnun müşterilere ve daha verimli çalışanlara yol açabilir.
Antenler dairesel polarizasyona sahiptir ve radyasyon desenleri kalem şeklinde bir ışın (40°/40°) ile karakterize edilir.
Her bir antenin mekanik özellikleri

Teknik Özellikler
| Çalışma frekansı – AB Versiyonu | 865,6 – 867,6 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Çalışma frekansı – ABD Versiyonu | 902 – 928 MHz (FCC Bölüm 15) |
| RF Güç Çıkışı | 5 dBm ile 31,5 dBm (1,4 W) arası ayarlanabilir; +15 dBm üzerindeki değerlerde ±0,5 dBm doğrulukla. Maksimum güç, düzenleyici sınırlamalara uyum sağlamak için azaltılabilir. |
| Standart Uyumluluk | EPCglobal Gen2 (ISO 18000-6C) |
| Çalışma Tespit Mesafesi | En fazla 6 metre. Önerilen: en fazla 4 metre |
| Konum Çözünürlüğü | Tipik olarak 2 m × 2 m |
| Radyasyon deseni | Kalem Hüzmesi |
| Yayılım Açısı | 40° / 40° |
| Yan Lob Seviyesi | < -15 dB |
| Anten Kazancı | 9 dBi |
| Polarizasyon | Çember |
| Veri ve kontrol arayüzü | RJ45 (10/100 Base-T Ethernet) |
| Bağlayıcılar | MCX |
| Güç Kaynağı | Ethernet üzerinden güç |
| Sıcaklık aralığı | -20°C ile +50°C arasında |
| Bir antenin boyutları | 420 mm x 420 mm x 15 mm |
| Bir antenin ağırlığı | 900 g |