- Oversikt
- Spesifikasjoner
- Anbefalte produkter
Oversikt
AdvanTrack er et RFID-basert system som gir sanntidsinventar over alle merkede gjenstander som befinner seg i et gitt område. Eksempler på slike områder er butikker, små lagerhaller, sykehusområder osv.
AdvanTrack gir også en tilnærmet plassering av hver merket gjenstand i sanntid.
AdvanTrack inkluderer:
• Antenner
• Multiplexere
• Lesere
• RF-kabler
• Kontrollkabler til multiplexere
• Strømforsyning over Ethernet-injektorer
• Programvaredriver, inkludert en algoritme for merkelokalisering
AdvanTrack består av et sett takmonterte antenner plassert med ca. 1,5 m x 1,5 m mellomrom.

Fordeler:
• Vedvarende lagerbeholdning
• Reduksjon av lagermangler
• Hurtig lokalisering av produkter
• Oppdagelse av feilplasserte varer
• Reduksjon av tap (shrinkage)
Applikasjoner:
• Butikker
• Sykehus
• Lave lagerbygninger
AdvanTrack omfatter også RDIF-lesere og RFID-multiplexere som er tilkoblet antenner.

Hver antenne dekker et område med ca. 3 meters diameter og oppdager merkelappene som befinner seg innenfor dens avfrågningsområde. Antennene aktiveres vanligtvis sekvensielt, slik at identifikasjonen og posisjonen til hver merket vare registreres hvert par sekunder.
Ved å gi sanntidsinventar og -plassering kan AdvanTrack redusere lagermangler, oppdage feilplasserte varer og redusere tyveri. I tillegg hjelper det med å finne produkter mye raskere, noe som kan føre til mer fornøyde kunder og mer produktive ansatte.
Antennene har sirkulær polarisering og et strålingsmønster som karakteriseres av en blyantformet stråle (40°/40°).
Mekaniske spesifikasjoner for hver antenne

Spesifikasjoner
| Driftsfrekvens – EU-versjon | 865,6 – 867,6 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Driftsfrekvens – US-versjon | 902 – 928 MHz (FCC del 15) |
| RF-effektutgang | Justerbar fra 5 dBm til 31,5 dBm (1,4 W) med en nøyaktighet på ±0,5 dBm over +15 dBm. Maksimal effekt må muligens reduseres for å oppfylle reguleringene |
| Standardoverholdelse | EPCglobal Gen2 (ISO 18000-6C) |
| Driftsavstand for deteksjon | Opp til 6 meter. Anbefalt: opp til 4 meter |
| Lokalisasjonsoppløsning | Typisk 2 m × 2 m |
| Strålingsmønster | Penselstråle |
| Strålebredde | 40° / 40° |
| Side-lobe-nivå | < –15 dB |
| Antenn gevinst | 9 dBi |
| Polarisasjon | Sirkulær |
| Data- og kontrollgrensesnitt | RJ45 (10/100 Base-T Ethernet) |
| Koblede | MCX |
| Strømforsyning | Power over Ethernet |
| Temperaturområde | −20 °C til +50 °C |
| Dimensjoner for én antenne | 420 mm x 420 mm x 15 mm |
| Vekt for én antenne | 900 g |