- Gainberri
- Espezifikazioak
- Gomendatutako produktuak
Gainberri
AdvanTrack RFID oinarritutako sistema bat da, non espazio jakin batean kokatutako etiketadun elementu guztien biltzailea erreala eskaintzen du. Espazio horietako adibideak dira: saltokirik txikiak, biltegi txikiak, ospitaleko guneak, etab.
AdvanTrack-ek etiketadun elementu bakoitzaren kokapen hurbilena ere ematen du errealtan.
AdvanTrack-ek honako hauek barnebiltzen ditu:
• Antenak
• Multiplexerrak
• Irakurleak
• RF kableak
• Multiplexerrak kontrolatzeko kableak
• Ethernet bidezko energia hornidura gailuak
• Software-ko gidariak, etiketak kokatzearen algoritmoa barne
AdvanTrack goiko aldetik jartzen diren antenak multzo bat da, gutxi gorabehera 1,5 m x 1,5 m-tan banatuta.

Oporak:
• Inbentario iraunkorra
• Stock-outen murrizketa
• Produktuen azkarreko kokapena
• Gaizki kokatutako elementuen detekzioa
• Galeraren murrizketa
Aplikazioak:
• Saltokirak
• Ospitalak
• Behe-altuerako biltegiak
AdvanTrack RDIF irakurgailuak eta antenekin konektatutako RFID multiplexerrak ere barnebiltzen ditu.

Antena bakoitzak hurbilago 3 metroko diametroa duen azalera estaltzen du, eta bere galdeketa-eremuan dauden etiketak detektatzen ditu. Antenak normalean sekuentzialki aktibatzen dira, eta horrela identifikazioa eta etiketadun elementu bakoitzaren kokapena segundu batzukero lortzen da.
Inventu erreala eta kokapena eskaintzean, AdvanTrack-ek stock-ak falta izatea murrizten du, gaizki kokatutako elementuak detektatzen ditu eta lapurreta murrizten du. Gainera, produktuak askoz azkarrago aurkitzen laguntzen du, eta horrek bezeroak gehiago pozten ditu eta langileak eraginkorragoak izatera eramaten du.
Antenek polarizazio zirkularra dute eta kaxkarra itxurako (40°/40°) erradiazio-eremu bat daukate.
Antena bakoitzaren ezaugarri mekanikoak

Espezifikazioak
| Erabilgarritasun-maiztasuna, EU bertsioa | 865,6 – 867,6 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Erabilgarritasun-maiztasuna, AEB bertsioa | 902 – 928 MHz (FCC part 15) |
| RF potentzia-irteera | Egokigarria 5 dBm-tik 31,5 dBm-ra (1,4 W), +15 dBm baino gorago +/-0,5 dBm-ko zehaztasunarekin. Potentzia maximoa murriztu behar izan daiteke erregulazio-murrizketak betetzeko |
| Antolaketa Estandarra | EPCglobal Gen2 (ISO 18000-6C) |
| Erabilera-denbora detekzio-urrunera | Gehienez 6 metro. Gomendatua: gehienez 4 metro |
| Kokapenaren ebazpena | Ohikoena: 2 m x 2 m |
| Izpi-eragineko irudia | Arkatza-izpia |
| Izpi-zabalera | 40° / 40° |
| Albo-izpien maila | < -15 dB |
| Antena irabazia | 9 dBi |
| Polarizazioa | Zirkularra |
| Datuak eta kontrol interfazea | RJ45 (10/100 Base-T Ethernet) |
| Konexioak | MCX |
| Energia Iturburua | Energia Ethernet bidez |
| Tenperatura tartea | -20 °C-tik +50 °C-raino |
| Antenaren dimentsioak | 420 mm x 420 mm x 15 mm |
| Antenaren pisua | 900 g |