- Общ преглед
- Спецификации
- Препоръчани продукти
Общ преглед
AdvanTrack е базирана на RFID система, която осигурява реалновременна инвентаризация на всички маркирани артикули, намиращи се в определено пространство. Примери за такива пространства са търговски обекти, малки складове, болнични зони и др.
AdvanTrack също предоставя приблизителното местоположение на всеки маркиран артикул в реално време.
AdvanTrack включва:
• Антени
• Мултиплексори
• Четци
• ВЧ кабели
• Контролни кабели за мултиплексори
• Инжектори за захранване чрез Ethernet (PoE)
• Софтуерни драйвери, включително алгоритъм за определяне на местоположението на етикети
AdvanTrack се състои от набор таванни антени, разположени на приблизително 1,5 м × 1,5 м.

Предимства:
• Постоянен инвентар
• Намаляване на липсата на стоки на склад
• Бързо намиране на продукти
• Откриване на неправилно разположени артикули
• Намаляване на загубите
Приложения:
• Търговски магазини
• Болници
• Складове с нисък таван
AdvanTrack включва и RFID четци и RFID мултиплексори, които са свързани към антените.

Всяка антена обхваща зона с диаметър от приблизително 3 метра и разпознава етикетите, намиращи се в зоната ѝ на сканиране. Антените обикновено се активират последователно, като получават идентификацията и местоположението на всеки маркиран артикул на всеки няколко секунди.
Чрез предоставяне на актуална информация за наличността и местоположението ѝ AdvanTrack може да намали липсата на стоки, да открива погрешно разположени артикули и да намали кражбите. Освен това улеснява намирането на продукти значително по-бързо, което може да доведе до по-доволни клиенти и по-продуктивни служители.
Антените имат кръгова поляризация и диаграма на излъчване с форма на „моливен лъч“ (40°/40°).
Механични характеристики на всяка антена

Спецификации
| Работна честота – европейска версия | 865,6 – 867,6 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Работна честота – американска версия | 902 – 928 MHz (FCC част 15) |
| Изходна RF мощност | Регулируем от 5 dBm до 31,5 dBm (1,4 W) с точност ±0,5 dBm при стойности над +15 dBm. Максималната мощност може да се намали, за да се спазват регулаторните ограничения |
| Стандартно съответствие | EPCglobal Gen2 (ISO 18000-6C) |
| Работно разстояние на откриване | До 6 метра. Препоръчително: до 4 метра |
| Разрешаваща способност по местоположение | Обичайна: 2 м × 2 м |
| Радиационен модел | Пръчковиден лъч |
| Углова ширина | 40° / 40° |
| Ниво на страничните лъчи | < –15 dB |
| Усилване на антената | 9 dBi |
| Поларизация | Кръгли |
| Интерфейс за данни и управление | RJ45 (10/100 Base-T Ethernet) |
| Свързващи елементи | MCX |
| Енергиен източник | Захранване по Ethernet |
| Температурен диапазон | -20°C до +50°C |
| Размери на една антена | 420 мм x 420 мм x 15 мм |
| Тегло на една антена | 900 г |