- Prehľad
- Špecifikácie
- Odporúčané produkty
Prehľad
AdvanTrack je RFID-založený systém, ktorý poskytuje v reálnom čase informácie o zásobách všetkých označených položiek nachádzajúcich sa v danom priestore. Príkladmi takýchto priestorov sú maloobchodné predajne, malé skladové priestory, nemocničné oblasti atď.
AdvanTrack tiež poskytuje približnú polohu každej označenej položky v reálnom čase.
AdvanTrack obsahuje:
• Antény
• Multiplexory
• Čítače
• RF káble
• Ovládacie káble pre multiplexory
• Injektory napájania cez Ethernet (PoE)
• Softvérové ovládače vrátane algoritmu na lokalizáciu štítkov
AdvanTrack pozostáva z množiny nadhlavných antén umiestnených približne v rozostupe 1,5 m × 1,5 m.

Výhody:
• Trvalé inventarizácie
• Zníženie výpadkov zásob
• Rýchla lokalizácia produktov
• Detekcia nesprávne umiestnených položiek
• Zníženie úbytku zásob
Aplikácie:
• Obchodné reťazce
• Nemocnice
• Skladové priestory s nízkou výškou
AdvanTrack zahŕňa tiež čítačky RFID a multiplexory RFID, ktoré sú pripojené k anténam.

Každá anténa pokrýva plochu s priemerom približne 3 metre a detekuje štítky umiestnené v jej zóne skenovania. Antény sa zvyčajne aktivujú postupne, čím sa každých niekoľko sekúnd získa identifikácia a poloha každého označeného predmetu.
Zabezpečením reálneho sledovania zásob a ich polohy môže systém AdvanTrack znížiť výskyty nedostatku tovaru na sklade, odhaliť nesprávne umiestnené položky a znížiť krádeže. Okrem toho umožňuje rýchlejšie vyhľadávanie produktov, čo môže viesť k vyššej spokojnosti zákazníkov a vyššej produktivite zamestnancov.
Antény majú kruhovú polarizáciu a vyžarovací diagram charakterizovaný tvarom tzv. tužkového lúča (40°/40°).
Mechanické špecifikácie jednotlivých antén

Špecifikácie
| Prevádzková frekvencia – európska verzia | 865,6 – 867,6 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Prevádzková frekvencia – americká verzia | 902 – 928 MHz (FCC časť 15) |
| Výstupný výkon RF | Nastaviteľné od 5 dBm do 31,5 dBm (1,4 W) s presnosťou ±0,5 dBm nad +15 dBm. Maximálny výkon sa prípadne musí znížiť, aby sa dodržali regulačné limity |
| Štandardná dodržiavosť | EPCglobal Gen2 (ISO 18000-6C) |
| Prevádzková vzdialenosť detekcie | Až 6 metrov. Odporúčané: až 4 metre |
| Rozlíšenie polohy | Typicky 2 m × 2 m |
| Radiačný diagram | Pruhový lúč |
| Šírka lúča | 40° / 40° |
| Úroveň bočných lúčov | < –15 dB |
| Zisk antény | 9 dBi |
| Polarizácia | Kruhové |
| Rozhranie pre údaje a ovládanie | RJ45 (10/100 Base-T Ethernet) |
| Konektory | MCX |
| Napájanie | Napájanie cez Ethernet |
| Teplotný rozsah | −20 °C až +50 °C |
| Rozmery jednej antény | 420 mm x 420 mm x 15 mm |
| Hmotnosť jednej antény | 900 g |