- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
UHF-antennen RFA915-5S-45 är lämplig för UHF RFID-terminaler och kan enkelt användas inom logistik, åtkomstkontroll, butikshandel, lagerhållning och andra sammanhang. Den har egenskaper som smal stråle, riktad verkan, stabil prestanda samt enkel installation, felsökning och underhåll.
Dimension

Riktningsschema

Specifikationer
| Elektriska specifikationer | |
| Modell | RFA915-5S-45 |
| Frekvensområde (mhz) | 920–925 MHz |
| Gain | ≥5 dBi |
| VSWR | ≤1.5:1 |
| Polarisation | Cirkulär |
| 3 dB strålbredd | 45º |
| Relativ luftfuktighet | 5%~95% |
| Impedans | 50 Ω |
Mekaniska specifikationer
| Anslutningsdel | SMA |
| Antennstorlek | 470×190×35 mm |
| Drifttemperatur | -20 ℃ ~ +55 ℃ |
| Driftstemperatur | -40 °C–+70 °C |
| Färg | Vit |