- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
Funktioner och egenskaper för produkten
Elektrisk prestanda: Den allmänna antennen lämpar sig för RFID-applikationer i UHF-bandet och har hög förstärkning, låg stående våg och bred axiell förhållande-bandbredd. Mekanisk prestanda: Attraktiv utseende, ultratunn och vattentät konstruktion, utmärkt hantverk, enkel installation och när den används tillsammans med olika modeller av ultra-högfrekventa kortläsare både inom- och utomlands kan den maximera kortläsarens prestanda.
Huvudsakliga användningsområden och tillämpningsområde
Antennen RFA915-8R50 kan enkelt användas i UHF-bandets RFID-scenarier såsom lagerhantering, obemannade butiksautomater och biblioteksarkiv.
Dimensioner och specifikationer

Antennen är placerad vid vågförhållandet

Antennmönster

Specifikationer
| Elektriska indikatorer | |
| Frekvensområde | 860MHZ~960MHZ |
| Gain | 8 dBiC |
| Polariseringsläge | Cirkulär polarisation |
| Spänningsstående vågförhållande | ≤1.3:1 |
| HPBW för H-sidan | 75° |
| HPBW för E-sidan | 75° |
| Impedans | 50Ω |
| Fogtyp | SMA-K |
| Mekaniska indikatorer | |
| Antennstorlek | 249 mm × 219 mm × 23 mm |
| Antennens nettovikit | 400G |
| Material för antennhölje | Plast |
| Färg på antennhölje | vit |
| Arbets temperatur | −40 °C till +80 °C |
| Lagringstemperatur | −40 °C till +80 °C |
| Skyddsklass | IP67 |