- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
Funktioner og egenskaber for produktet
Elektrisk ydeevne: Den almindelige antenne, der er velegnet til RFID-anvendelser i UHF-båndet, har høj forstærkning, lav stående bølge og bred akseforholdsbåndbredde. Mekanisk ydeevne: Attraktiv udformning, ultra-tynd og vandtæt konstruktion, fremragende udførelse, simpel installation, og når den anvendes sammen med forskellige modeller af ultra-højfrekvente kortlæsere både indenlands og udenlands, kan den maksimere kortlæserens ydeevne.
Primære anvendelsesområder og anvendelsesomfang
Antennen RFA915-8R50 kan nemt anvendes i UHF-bånd RFID-scenarier såsom lager, ubemandede detailhandelskabinetter og biblioteksarkiver.
Dimensioner og specifikationer

Antennen er placeret ved bølgeforholdet

Antenne mønster

Specifikationer
| Elektriske indikatorer | |
| Frekvensområde | 860MHZ~960MHZ |
| Forstærkning | 8 dBiC |
| Polariseret tilstand | Cirkulær polarisation |
| Spændingsstående bølgeforhold | ≤1.3:1 |
| HPBW på H-siden | 75° |
| HPBW på E-siden | 75° |
| Impedans | 50Ω |
| Ledetype | SMA-K |
| Mekaniske indikatorer | |
| Antennes størrelse | 249 mm × 219 mm × 23 mm |
| Nettovægt af antenne | 400g |
| Materiale til antennehylster | Plast |
| Farve på antennehylster | hvid |
| Arbejdstemperatur | -40 °C ~ +80 °C |
| Lagrings temperatur | -40 °C ~ +80 °C |
| Beskyttelsesgrad | IP67 |