- Prezentare generală
- Specificații
- Produse recomandate
Prezentare generală
Funcții și caracteristici ale produsului
Performanțe electrice: Antena universală, potrivită pentru aplicații RFID în bandă UHF, se caracterizează prin câștig ridicat, raport de undă staționară scăzut și lărgime de bandă mare a raportului axial. Performanțe mecanice: Aspect atrăgător, structură ultra-subțire și rezistentă la apă, execuție excelentă, montare simplă; atunci când este utilizată împreună cu diverse modele de cititoare de carduri în bandă ultraînaltă, atât în țară, cât și în străinătate, maximizează performanța cititorului de carduri.
Utilizări principale și domeniu de aplicare
Antena RFA915-8R50 poate fi aplicată ușor în scenarii RFID în bandă UHF, cum ar fi depozitele, cabinetele de retail fără personal și arhivele bibliotecilor.
Dimensiuni și specificații

Antena este poziționată la raportul de undă staționară

Modelul de antenă

Specificații
| Indicatoare electrice | |
| Gama de frecvente | 860MHZ~960MHZ |
| Câștig | 8 dBiC |
| Mod de polarizare | Polarizare circulară |
| Raportul de Undă Stacionară de Tensiune | ≤1.3:1 |
| Lățimea benzii la jumătatea puterii pe fața H | 75° |
| Lățimea benzii la jumătatea puterii pe partea E | 75° |
| Impedanță | 50Ω |
| Tip de legătură | SMA-K |
| Indicatori mecanici | |
| Dimensiunea antenei | 249 mm × 219 mm × 23 mm |
| Greutatea netă a antenei | 400g |
| Materialul carcasei antenei | Plastic |
| Culoarea carcasei antenei | alb |
| Temperatură de funcționare | -40 ℃ ~ +80 ℃ |
| Temperatura de stocare | -40 ℃ ~ +80 ℃ |
| Grad de protecție | IP67 |