- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
Funktioner og egenskaber for produktet
Antennen T19192 er en UHF-bånd langtrækkende antenne, der er velegnet til RFID-industrien. Denne antenne er udformet som en PCB-antenne og har høj gevinst og lav tab. Den er specielt optimeret til adgangskontrol og intelligente skabe med lav stående bølge og bred båndbredde. På grund af anvendelsen af PCB-teknologi er antennen betydeligt tyndere end konventionelle antenner. Den har en elegant udseende og er nem at montere. Den kan bruges i kombination med forskellige læsere.
Antennen T19192 er udstyret med fire skrueløb og kan fastgøres til genstande ved hjælp af skruer.
Primære anvendelsesområder og anvendelsesomfang
Antennen T19192 kan praktisk anvendes i lagerfunktioner, logistik, aktiverstyring, adgangskontrol, intelligente skabe og andre scenarier samt tilpasses efter kundens krav.
Størrelse specifikation

Feltstyrke og stående Bobbi

Lobediagrammer for E-plan og H-plan

Specifikationer
| Ydelsesindikatorer | |
| Arbejdsfrekvens | 860 MHz–960 MHz |
| Forstærkning | 8 dB |
| Stationeret i Bobi | ≤1.3 |
| Fugtighed | 5%~95% |
| Indgangsimpedans | 50Ω |
| Polarisation | Cirkulær polarisation |
| Ledetype | SMA |
| HPBW på H-siden | 75° |
| HPBW på E-siden | 75° |
| Mekaniske indikatorer | |
| Materiale | kobber, FR4 |
| Vægt | 0,18 kg |
| Størrelse | 190 mm × 190 mm × 18 mm |
| Farve | grøn |
| Beskyttelsesgrad | IPX4 |
| Arbejdstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Lagrings temperatur | -40℃~+85℃ |