- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
Funktioner och egenskaper hos produkten
Antennen T19192 är en UHF-band långväxtantenn avsedd för RFID-branschen. Denna antenn använder PCB-design och har hög förstärkning samt låg förlust. Den har särskilt optimerats för åtkomstkontroll och smarta skåp, med låg stående våg och bred bandbredd. På grund av användningen av PCB-teknik är antennen betydligt tunnare än konventionella antenner. Den har en elegant utformning och är lätt att installera. Den kan användas tillsammans med olika läsare.
Antennen T19192 är utrustad med fyra skruvhål och kan fästas på objekt med hjälp av skruvar.
Huvudsakliga användningsområden och tillämpningsområde
Antennen T19192 kan enkelt användas inom lagerhållning, logistik, tillgångsförvaltning, åtkomstkontroll, smarta skåp och andra scenarier samt anpassas efter kundens krav.
Storleksspecifikation

Fältstyrka och stående vågkvot

Lobdiagram för E-planet och H-planet

Specifikationer
| Prestandaindikatorer | |
| Arbetsfrekvens | 860 MHz–960 MHz |
| Gain | 8 dB |
| Stationerad i Bobi | ≤1.3 |
| Fuktighet | 5%~95% |
| Inmatningsimpedans | 50Ω |
| Polarisation | Cirkulär polarisation |
| Fogtyp | SMA |
| HPBW för H-sidan | 75° |
| HPBW för E-sidan | 75° |
| Mekaniska indikatorer | |
| Material | koppar, FR4 |
| Vikt | 0,18 kg |
| Storlek | 190 mm × 190 mm × 18 mm |
| Färg | grön |
| Skyddsklass | IPX4 |
| Arbets temperatur | -40℃~+85℃ |
| Lagringstemperatur | -40℃~+85℃ |