- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
Produktoversigt
Advantenna-p33 er en kompakt UHF RFID-antenne med cirkulær polarisering og et strålingsmønster, der karakteriseres ved en blyantsformet stråling (40°/40°).
Dette strålingsmønster gør antennen ideel til mange RFID-anvendelser, såsom overhængende realtidslagerstyringssystemer, magiske spejle og prøverum.
Et sæt Advantenna-p33 kan monteres hængende fra loftet for at identificere og lokalisere mærkede genstande i et bestemt område i realtid.
I butikker kan Advantenna-p33 monteres i loftet over hver prøverum. I denne position og takket være dets høje retningsskarphed registrerer RFID-systemet RFID-mærkerne i den tilsvarende prøverum, mens registreringen af varer i naboprøverumme eller i nærliggende områder minimeres.
Forbindelsesmuligheder

Flange lige

Flange ret vinkel
Fordele:
• Smal stråle i to retninger
• Høj forstærkning
• Meget tynd formfaktor
Anvendelser:
• Overhead realtidslagerstyringssystemer
• Prøverumme
• Magiske spejle
• Døre og korridorer
Udsendelsesmønster

Mekaniske specifikationer



Specifikationer
| Driftsfrekvens, EU-version | 865–868 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Driftsfrekvens, US-version | 902–928 MHz (FCC del 15) |
| Driftsdetekteringsafstand | Op til 6 meter |
| Udsendelsesmønster | Blyantsstråle |
| Strålevidde | 40° / 40° |
| Forstærkning | 10,4 dBi (EU-version), 9,6 dBi (US-version) |
| Sideslobniveau | < -15 dB |
| Polarisation | Cirkulær |
| Indgangsimpedans | 50 Ω |
| Stikforbindelse | kvinde-SMA eller MCX-flange eller flange med ret vinkel |
| Temperaturinterval | -20 °C til +130 °C |
| Størrelse uden koblingsstykke | 417 mm × 417 mm × 3,3 mm / 16,4 tommer × 16,4 tommer × 0,13 tommer |
| Størrelse med flangekoblingsstykke | 417 mm × 417 mm × 15 mm / 16,4 tommer × 16,4 tommer × 0,6 tommer |
| Antennevægt | 1050 g |