- Oversigt
- Specifikationer
- Monteringsdiagram
- Anbefalede Produkter
Oversigt
RFA-915-12R40-C er en panelantenne med høj forstærkning og bred vandret strålebredde på 40° med højrecirkulær polarisation, anvendt til RFID.
● Bred vandret strålebredde på 40°
● Overholder RoHS
Specifikationer
Elektrisk
| Model | RFA-915-12R40 |
| Frekvensområde | 902-928 MHz |
| Forstærkning | 12DBi |
| VSWR | ≤1.5 |
| 3 dB strålebredde, H-plan | 40° |
| 3 dB strålebredde, E-plan | 40° |
| Polarisation | Rettest cirkulær |
| Aksiel forhold | <2 |
| Forreste-til-bagste-forhold | ≥20 dB |
| Maks. indgangs effekt | 100 watt |
| Impedans | 50Ω |
| Blitzbeskyttelse | DC-jordet |
Elektriske apparater
| Stikforbindelse | N-K |
| Antennes dimension | 450 × 450 × 22,5 mm |
| Vægt | 2,1 kg/2,5 kg |
| Radommateriale | UV-beskyttet ABS |
| Diameter på monteringsmast | Ø40–Ø60 mm |
| Driftstemperatur | −40 °C til +65 °C |
| Nærmest venthastighed | 216 km/t |
Monteringsdiagram


