- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
Produktöversikt
902-928 MHz
Förstärkning 5 dBi
Cirkulär polarisation
Mått: 440 × 130 × 1 mm
Produktansökan
1. RFID-logistikspårning
2. Lageranvändning
3. Åtkomstkontrollsystem
4. Produktionslinjehantering
Specifikationer
| Elektriska indikatorer | |
| Frekvensområde | 902-928 MHz |
| Gain | 5dBi |
| Flikbredd | Horisontell: 35°, Vertikal: 95° |
| Polariseringsläge | Cirkulär polarisation |
| Spänningsstående vågförhållande | ≤1.5 |
| För-och-efter-förhållande | ≥20 |
| Impedans | 50Ω |
| Maximal ingångs effekt | 50W |
| Blixtskydd | DC-jordning |
| Fogtyp | SMA |
| Mekaniska indikatorer | |
| Antennstorlek | 440 × 130 × 1 mm |
| Antennens nettovikit | 0,5kg |
| Förpackningsstorlek | 49 × 22 × 3 cm |
| Bruttovikt för antenn | 0.8kg |
| Material för antennhölje | Pcb |
| Färg på antennhölje | svart |
| Arbets temperatur | -20-60℃ |
| Vattentät Klass | IP55 |
