- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
Passer til almindelige tilfælde med UHF-bånd RFID-antenneterminaler; har retningsspecifik, smal stråle og høj gevinst.
Passer til alle anvendelsesområder, herunder adgangskontrol, flådestyring og andre formål.
Forstærkning

Specifikationer
Elektriske specifikationer
| Model | RFA915-10H45 |
| Frekvensområde (mhz) | 860-960 MHz |
| Forstærkning | >10 dBi |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| Polarisation | Cirkulær |
| 3 dB strålebredde, H-plan | 45º |
| 3 dB strålebredde, E-plan | 70º |
| Aksiel forhold | <3 dB |
| Relativ luftfugtighed | 5%~95% |
| Impedans | 50 Ω |
Mekaniske specifikationer
| Stikforbindelse | SMA-50KFD |
| Antennes dimension | 460 × 220 × 35 mm |
| Vægt | 4,3 kg |
| Materiale | Konstruktionsplast ASA, aluminium |
| Stiretemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Farve | Sort |