- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
Lämplig för allmänna fall med UHF-bandets RFID-antennterminaler, riktad smal stråle och hög förstärkning.
Lämplig för alla tillfällen, t.ex. åtkomstkontroll, flottledning och andra användningsområden.
Gain

Specifikationer
Elektriska specifikationer
| Modell | RFA915-10H45 |
| Frekvensområde (mhz) | 860-960mhz |
| Gain | >10 dBi |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| Polarisation | Cirkulär |
| 3 dB strålbredde, H-plan | 45º |
| 3 dB strålbredd, E-plan | 70º |
| Axialförhållande | <3 dB |
| Relativ luftfuktighet | 5%~95% |
| Impedans | 50 Ω |
Mekaniska specifikationer
| Anslutningsdel | SMA-50KFD |
| Antennstorlek | 460×220×35 mm |
| Vikt | 4,3 kg |
| Material | Tekniskt plastmaterial ASA, aluminium |
| Drifttemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Färg | Svart |