- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
RFA915-5S-45 UHF-antennen er velegnet til UHF RFID-terminaler og kan nemt anvendes inden for logistik, adgangskontrol, detailhandel, lagerdrift og andre sammenhænge. Den har karakteristika som smal stråle, retningsevne, stabil ydelse, let installation samt fejlfinding og vedligeholdelse.
Dimension

Retningsskema

Specifikationer
| Elektriske specifikationer | |
| Model | RFA915-5S-45 |
| Frekvensområde (mhz) | 920–925 MHz |
| Forstærkning | ≥5 dBi |
| VSWR | ≤1.5:1 |
| Polarisation | Cirkulær |
| 3 dB strålebredde | 45º |
| Relativ luftfugtighed | 5%~95% |
| Impedans | 50 Ω |
Mekaniske specifikationer
| Stikforbindelse | SMA |
| Antennes dimension | 470 × 190 × 35 mm |
| Stiretemperatur | -20 ℃ ~ +55 ℃ |
| Driftstemperatur | -40 ℃ ~ +70 ℃ |
| Farve | Hvid |