- Yleiskatsaus
- Tekniset tiedot
- Suositellut tuotteet
Yleiskatsaus
RFA915-5S-45 UHF -antenni soveltuu UHF RFID -päätejärjestelmiin ja sitä voidaan käyttää helposti logistiikassa, pääsynvalvonnassa, vähittäiskaupassa, varastointiin ja muissa vastaavissa tilanteissa. Antennilla on ominaisuuksia kapean säteen, suuntakkauden, vakaa suorituskyky sekä helppokäyttöisyys asennuksen, virheenkorjauksen ja huollon suhteen.
Mitato

Suuntakaavio

Tekniset tiedot
| Sähköiset eritelmät | |
| Malli | RFA915-5S-45 |
| Toiminta-alue (MHz) | 920–925 MHz |
| Voitto | ≥5 dBi |
| VSWR | ≤1.5:1 |
| Polarisoituminen | Ympyrä |
| 3 dB:n säteen leveys | 45º |
| Suhteellinen kosteus | 5%~95% |
| Impedanssi | 50 Ω |
Mekaniset eritelmät
| Liitin | SMA |
| Antennan mitat | 470 × 190 × 35 mm |
| Käyttölämpötila | -20 °C – +55 °C |
| Toimintatemperatuuri | -40 °C–+70 °C |
| Väri | Valkoinen |