- Yleiskatsaus
- Tekniset tiedot
- Suositellut tuotteet
Yleiskatsaus
RFA915-8H45 soveltuu yleiskäyttöiseen UHF-taajuusalueen RFID-antenniin käytettäväksi erilaisissa päätepisteissä; antennilla on suuntakuvio, kapea säde, korkea vahvistus ja se on pienikokoinen. Pieni koko tekee siitä sopivan erilaisiin pääsynvalvontaratkaisuihin, ajoneuvohallintaan jne.
Mitato

VSWR

Voitto

Tekniset tiedot
Sähköiset eritelmät
| Malli | RFA915-8H45 |
| Toiminta-alue (MHz) | 860-960 MHz |
| Voitto | yli 8 dBi |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| Polarisoituminen | Ympyrä |
| 3 dB:n sädesäde, H-taso | 45º |
| 3 dB:n sädesäde, E-taso | 70º |
| Akselisuhteellinen suhde | alle 3 dB |
| Suhteellinen kosteus | 5%~95% |
| Impedanssi | 50 Ω |
Mekaniset eritelmät
| Liitin | SMA-50KFD |
| Antennan mitat | 129 × 315 × 15 mm |
| Paino | 1,02 g |
| Materiaali | RF-4, ruostumaton teräs |
| Käyttölämpötila | -40 °C ~ +85 °C |
| Toimintatemperatuuri | -40 °C ~ +85 °C |
| Väri | Hopeavalkea |