- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
RFA915-8H45 är lämplig för universella UHF-band RFID-antennterminalsituationer, med riktad strålning, smal strålbunt, hög förstärkning och miniatyrisering etc. Liten storlek, lämplig för olika åtkomstkontrollsystem, fordonsförvaltning etc.
Dimension

VSWR

Gain

Specifikationer
Elektriska specifikationer
| Modell | RFA915-8H45 |
| Frekvensområde (mhz) | 860-960mhz |
| Gain | >8 dBi |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| Polarisation | Cirkulär |
| 3 dB strålbredde, H-plan | 45º |
| 3 dB strålbredde, E-plan | 70º |
| Axialförhållande | <3 dB |
| Relativ luftfuktighet | 5%~95% |
| Impedans | 50 Ω |
Mekaniska specifikationer
| Anslutningsdel | SMA-50KFD |
| Antennstorlek | 129 × 315 × 15 mm |
| Vikt | 1,02 g |
| Material | RF-4, rostfritt stål |
| Drifttemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Färg | Silverytt Vit |