- Yleiskatsaus
- Tekniset tiedot
- Tuotekoodit tilaamiseen
- Suositellut tuotteet
Yleiskatsaus
Tuotteen yleiskatsaus
Advantenna-CP11 on kompakti UHF RFID-antenni, jolla on erinomaisesti ohjattu lukualue ja joka on pyöreäpolarisoitu.
RFID-lukijan tehdon säätämällä Advantenna-CP11 voidaan käyttää lähialueen antennina tai laajemman kantaman antennina.
Kun sitä käytetään lähialueen antennina, lukualuetta voidaan säätää muutamaksi senttimetriksi, jopa kaukoalueen tunnisteilla.
Advantenna-CP11 voidaan asentaa hyllyn, pöydän jne. pinnan alle luodakseen RFID-sovelluksia, kuten maksujärjestelmiä, sisäänkirjautumisjärjestelmiä, pääsynvalvontajärjestelmiä, älykkäitä hyllyjä, älykkäitä näyttöjä, älykkäitä paneeleja ja älykkäitä pöytiä.
Hyödyt:
• Toimii joko lähialueen antennina tai laajemman kantaman antennina
• Tarkasti ohjattu lukuala
• Kustannustehokas
Käyttötarkoituksia:
• Maksujärjestelmät
• Tarkistusjärjestelmät
• Pääsynvalvonta
• Älykkäät hyllyt
• Älykkäät paneelit
• Älykkäät pöydät
• Yleisesti älykkäät pinnat
Säteilymalli

Seuraa meitä Twitterissä: @KeonnTech
Advantenna-CP11 ™
Esimerkkejä:
• ADAN-CP11EU-SMA-200:
– Advantenna-CP11
– Taajuusalue: 865,6 MHz – 867,6 MHz
– SMA-liittimen
– Malli 200
Mekaniset eritelmät




Tekniset tiedot
| Käyttötaajuus, EU-versio | 865–868 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Käyttötaajuus, Yhdysvalloissa käytetty versio | 902–928 MHz (FCC osa 15) |
| Toimintavälimatka | Enintään 3 m (korkean tehon tilassa) |
| Säteilymalli | Muokattavissa |
| Voitto | 0,2 dBi |
| Valon leveys | 120° / 120° |
| Polarisoituminen | Ympyrä |
| Syöttötulostus | 50 Ω |
| Liitin | SMA |
| IP-luokitus | IP64: Pölynsuojattu, myös korkeassa pölynkonsentraatiossa. Suojattu roiskuvaa vettä vastaan |
| Lämpötila-alue | -20 °C – +130 °C |
| Koko ilman liittintä | 180 mm × 180 mm × 17,5 mm; 7 tuumaa × 7 tuumaa × 0,7 tuumaa |
| Antennan paino | 485 g |
Tuotekoodit tilaamiseen
| ADAN-CP11 | Mm | - | CCC | - | mmm | |
| FF = taajuusalue | ||||||
| EU | 865,6 MHz – 867,6 MHz | |||||
| Yhdysvallat | 902,0 MHz – 928,0 MHz | |||||
| Liittimen tyyppi | ||||||
| SMA | SMA-liitäntä | |||||
| Malli | ||||||
| 200 | Mallinumero |