- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
RFA915-8H45 er velegnet til universelle UHF-bånd RFID-antenneterminaler og har egenskaber som retningsspecifikke udsendelser, smal stråle, høj forstærkning og miniatyrisering. Den lille størrelse gør den velegnet til forskellige adgangskontrolsystemer, køretøjsstyring mv.
Dimension

VSWR

Forstærkning

Specifikationer
Elektriske specifikationer
| Model | RFA915-8H45 |
| Frekvensområde (mhz) | 860-960 MHz |
| Forstærkning | >8 dBi |
| VSWR | ≤1.3:1 |
| Polarisation | Cirkulær |
| 3 dB strålebredde, H-plan | 45º |
| 3 dB strålebredde, E-plan | 70º |
| Aksiel forhold | <3 dB |
| Relativ luftfugtighed | 5%~95% |
| Impedans | 50 Ω |
Mekaniske specifikationer
| Stikforbindelse | SMA-50KFD |
| Antennes dimension | 129 × 315 × 15 mm |
| Vægt | 1,02 g |
| Materiale | RF-4, rustfrit stål |
| Stiretemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Farve | Sølvhvid |