- Oversigt
- Specifikationer
- Produktkoder til bestilling
- Anbefalede Produkter
Oversigt
Produktoversigt
Advantenna-CP11 er en kompakt UHF RFID-antenne med et meget præcist styret læseområde og cirkulær polarisering.
Ved at regulere effekten fra RFID-læseren kan Advantenna-CP11 fungere som en nær-felt-antenne eller som en antenne med større rækkevidde.
Når den bruges som en nær-felt-antenne, kan læseområdet justeres til få centimeter, selv ved brug af fjern-felt-tags.
Advantenna-CP11 kan monteres under overfladen af et hyldebræt, et bord osv. for at skabe RFID-applikationer såsom betalingssystemer, check-in-systemer, adgangskontrol, intelligente hylder, intelligente skærme, intelligente paneler og intelligente borde.
Fordele:
• Kan fungere enten som en nær-felt-antenne eller som en antenne med større rækkevidde
• Område med højgradig kontrol af læsning
• Prisværd
Anvendelser:
• Betalingssystemer
• Check-in-systemer
• Adgangskontrol
• Smarte hylder
• Smarte paneler
• Smarte borde
• Smarte overflader generelt
Udsendelsesmønster

Følg os på Twitter: @KeonnTech
Advantenna-CP11 ™
Eksempler:
• ADAN-CP11EU-SMA-200:
- Advantenna-CP11
- Frekvensbånd: 865,6 MHz – 867,6 MHz
- SMA-konnektor
- Model 200
Mekaniske specifikationer




Specifikationer
| Driftsfrekvens, EU-version | 865 – 868 MHz (ETSI EN 302 208) |
| Driftsfrekvens, US-version | 902 – 928 MHz (FCC, del 15) |
| Driftsdetekteringsafstand | Op til 3 m (i højtydskraftstilstand) |
| Udsendelsesmønster | Justerbar |
| Forstærkning | 0,2 dBi |
| Bæltebredde | 120° / 120° |
| Polarisation | Cirkulær |
| Indgangsimpedans | 50 Ω |
| Stikforbindelse | SMA |
| IP Vurdering | IP64: Støvbestandig, også ved høj koncentration. Beskyttet mod sprøjt vand |
| Temperaturinterval | -20 °C til +130 °C |
| Størrelse uden stik | 180 mm × 180 mm × 17,5 mm / 7 tommer × 7 tommer × 0,7 tommer |
| Antennevægt | 485 g |
Produktkoder til bestilling
| ADAN-CP11 | Ff | - | CCC | - | mmm | |
| FF = frekvensbånd | ||||||
| EU | 865,6 MHz – 867,6 MHz | |||||
| US | 902,0 MHz – 928,0 MHz | |||||
| Stiktype | ||||||
| SMA | SMA-kontaktor | |||||
| Model | ||||||
| 200 | Modelnummer |