- Oversigt
- Specifikationer
- Anbefalede Produkter
Oversigt
Velegnet til UHF-båndets RFID nær-feltantenne.
Lille volumen uden døde zoner, afstandsregulering osv.



VSWR

Specifikationer
Elektriske specifikationer
| Model | RFA920-3H |
| Frekvensområde (mhz) | 920–928 MHz (865–868 MHz valgfrit) |
| Forstærkning | > 3 dBic |
| VSWR | ≤1.5:1 |
| Polarisation | Cirkulær |
| Relativ luftfugtighed | 5%~95% |
| Indgangsimpedans | 50 Ω |
Mekaniske specifikationer
| Stikforbindelse | SMA-50KFD |
| Antennes dimension | 128 × 128 × 20 mm |
| Vægt | 0,4 kg |
| Materiale | RF-4, ASA |
| Stiretemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Farve | Hvid |