- Översikt
- Specifikationer
- Rekommenderade produkter
Översikt
Lämplig för UHF-bandets RFID närfältsantenn.
Liten volym utan döda zoner, avståndsstyrning osv.



VSWR

Specifikationer
Elektriska specifikationer
| Modell | RFA920-3H |
| Frekvensområde (mhz) | 920–928 MHz (865–868 MHz som alternativ) |
| Gain | > 3 dBic |
| VSWR | ≤1.5:1 |
| Polarisation | Cirkulär |
| Relativ luftfuktighet | 5%~95% |
| Inmatningsimpedans | 50 Ω |
Mekaniska specifikationer
| Anslutningsdel | SMA-50KFD |
| Antennstorlek | 128×128×20 mm |
| Vikt | 0,4 kg |
| Material | RF-4, ASA |
| Drifttemperatur | -40℃~+85℃ |
| Driftstemperatur | -40℃~+85℃ |
| Färg | Vit |