- Overview
- Specifications
- Recommended Products
Overview
Product Overview
902-928MHz
Gain 3dBi
Circular polarization
Dimensions: 250*110*1mm
Product application
RFID Logistics tracking
Warehouse application
Access control system
Clothing management
Specifications
| Electrical indicators | |
| Frequency range | 902-928MHz |
| Gain | 3dBi |
| Flap width | Hor:110° Ver:55° |
| Polarization mode | Circular polarization |
| Voltage standing wave ratio | ≤1.5 |
| Before-and-after ratio | ≥20 |
| Impedance | 50Ω |
| Maximum input power | 50W |
| Lightning protection | Dc grounding |
| Joint type | SMA |
| Mechanical indicators | |
| Antenna size | 250*110*1mm |
| Net weight of antenna | 0.2kg |
| Packaging size | - |
| Gross weight of the antenna | 0.5kg |
| Antenna cover material | PCB |
| Antenna cover color | black |
| Working temperature | -40-70℃ |